puk en muk

Puk en Muk

jongensweeshuis

 
Start
voorwoord
Bijkletsen
Over Puk en Muk
jongensweeshuis
Oudjes v Zwijsen
Toos Koedam
Zwijsen Wit
Zwijsen lang
Jos Haens
Duits
Bibliografie
Biografie
Foto's Huize Nazareth
Cor Lauwerijssen
Artikel
Rutger Lommerse

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

snackbar  den berk udenhout van ans en wil van den berk

 Ik begin met twee afbeeldingen van het allereerste boekje uit 1927, uitgegeven in het zelfde jaar met de zelfde datering. Toch met een klein verschil op de omslag en in de opbouw van het boekblok. In de drukkerij werd opgemerkt dat er foutjes waren opgetreden. Twee van de drie waren proefdrukken waarvan er slechts een gering aantal zijn uitgegeven. Uiteindelijk blijkt dat er in het eerste jaar drie versies werden gedrukt. Deze uitvoering in de oude spelling kwam in 1931 voor het laatst uit. De andere afbeeldingen staan in willekeurige volgorde. De grotere gekartonneerde boeken zoals Puk en Muk en Puk en Muk en de Heks uit eind veertiger en vijftiger jaren zijn met verschillende kleuren rugband verschenen. Dat gebeurde ook in de twintiger jaren bij de Duitse uitgaven van Puckchen und Muckchen. Van het boek "Muk Den Drakendooder" kan ik met stelligheid zeggen dat dit nooit is uitgegeven. Heel veel oude uitgaven zijn gedrukt op verschillend papier. Zo kunnen twee drukken uit hetzelfde jaar binnenin heel anders ogen, maar ook de dikte kan verschillen. Ook bestaan er boeken met dezelfde jaargang waarvan de tekst niet synchroon op de pagina's loopt. Ter verduidelijking: dezelfde regel staat bij het ene boekje op pagina 163 terwijl men in het andere boekje met dezelfde regel bovenaan op pagina 164 begint. Dat bemoeilijkt het restaureren als je zwaar beschadigde pagina's zou willen vervangen. Je moet het geluk hebben dat het gelijkwaardige drukken zijn.

 

 eerste puk en muk boekje uit 1927   eerste puk en muk boekje eveneens uit 1927 maar met andere kaft   puk en muk

 

 reizen van puk en muk uit 1934    puk en muk en moortje naar amerika uit 1932     puk en muk in china uit 1934

 uit klaasvaakland 1932   uit klaasvaakland met rose band  uit klaasvaakland bibliotheekuitvoering

    muk den drakendooder    muk den drakendooder

 

Hierboven in dit vak zie je de grote uitgave 14,5 x 23,5 cm.

Het boek werd in deze uitvoering door de vele zetfouten niet uitgegeven. Dit is de enige misdruk die destijds uit de drukkerij werd meegesmokkeld. De eigenaar is de zoon van de dief en woont in Tilburg. Inmiddels is bekend dat in 1929 het boekje na enkele ingrijpende veranderingen toch is uitgekomen. De oplage is zoals gewoonlijk niet bekend.

 

   reizen van puk en muk deel 1   reizen van puk en muk deel 2   oudste puk en muk naar de maan

 puk en muk en moortje naar amerika uit 1949  muk den drakendoder  puk en muk in china 1939   

 puk en muk door afrika deel 1 uit 1937  puk en muk door afrika deel2  muk den drakendoder 

 puk en muk en de heks, de originele 1e druk uit 1935  puk en muk op de tandem 1940  puk en muk op de tandem  

 puk en muk naar de maan  puk en muk thuis  jennemieke van puk en muk 

 puk en muk en schobbejak  princes rosalinde  puk en muk in ridderland

  puk en muk en de heks in groot formaat     puk en muk in groot formaat  

Puk en muk en moortje naar amerika in een zeldzame uitvoering uit 1938

 

Hierboven met rugtekst een vrijwel onbekende versie uit 1938. Het concept van de eerste grote druk uit begin jaren dertig, maar dan in het kleinere formaat. Titel op de rugzijde in een uitmuntende staat. Zo kom je ze maar zelden tegen.

Start | voorwoord | Bijkletsen | Over Puk en Muk | jongensweeshuis | Oudjes v Zwijsen | Toos Koedam | Zwijsen Wit | Zwijsen lang | Jos Haens | Duits | Bibliografie | Biografie | Foto's Huize Nazareth | Cor Lauwerijssen | Artikel | Rutger Lommerse

Copyright©Cor Lauwerijssen.[Puk en Muk site]. Alle rechten voorbehouden.