index liedjes




muziek Amy MacDonald - This Is The Life (2007)

Met eerste singles van onder meer Adele (‘Hometown Glory’) en Duffy (‘Rockferry’) kwam in 2007 een soort golf van nieuwe zangeressen uit Groot-Brittannië op gang. Waar genoemde zangeressen direct een hit scoorden, duurde het voor de Schotse zangeres Amy MacDonald net iets langer.
Haar eerste single sloeg niet enorm aan, maar vanaf de release van ‘Mr Rock & Roll’ ging het balletje rollen. Haar grootste hit scoorde zij echter met het aanstekelijke ‘This Is The Life’, waarmee ze in verschillende landen een nummer één hit scoorde. Het nummer gaat erover hoe geweldig het is om muzikant te zijn.

And you’re singing the songs
Thinking this is the life
And you wake up in the morning
And your head feels twice the size
Where you gonna go?
Where you gonna go?
Where you gonna sleep tonight?

MacDonald schreef het nummer op haar zestiende, nadat ze met vrienden een optreden van Pete Doherty had gezien, schreef ze op haar website: ,,Het was zijn eerste optreden nadat hij uit Libertines was gestapt. Het was een geweldige avond. Hij gaf ook nog een akoestisch concert na afloop, waar wij ook bij waren. Daarna gingen we naar het huis van een van mijn vrienden. We gaven de gitaar door en zongen de hele nacht liedjes. Een briljante nacht. De ochtend erna schreef ik ‘This Is The Life’ over die ervaring, omdat ik besefte: this is the life.’’
MacDonald groeide op in een buitenwijk van Glasgow. Nadat ze op een muziekfestival de Schotse band Travis zag spelen, wist ze dat ze muzikant wilde worden. Ze kreeg een gitaar en begon liedjes te schrijven. Verschillende van die songs kwamen op haar debuutplaat terecht.
De jonge zangeres trad op in een plaatselijk filiaal van Starbucks en in een bar, waar ze eigenlijk te jong voor was. Door haar donkere stem geloofde de bareigenaar haar echter direct als ze beweerde dat ze oud genoeg was om daar te spelen.
,,Ik ben heel trots op wat ik heb bereikt’’, vertelde de zangeres aan de vooravond van haar grootste Nederlandse concert in de Heineken Music Hall eind 2008 aan het AD. ,,Het is ongelooflijk dat er miljoenen mensen luisteren naar liedjes die ik jaren geleden op mijn meisjesslaapkamer schreef.’’
Na het succesvolle ‘This Is The Life’ bracht Amy MacDonald nog twee albums uit ‘A Curious Thing’ en ‘Life in A Beautiful Light’. Het succes van haar debuut wist ze tot op heden niet te evenaren.



Index liedjes