© copyright 1997-2001 Kees Leseman @ home

Zoeken? Searching? Site Index Intro

gewijzigd: 30 apr. 2007

Nijmeegse Burgemeesters

Burgemeesters, schepenen en raadsvrienden (1600)

Burgemeesters

   

Frans Buijs

Wijnandt van Eck

Johan Byell (stadssecretaris)

Schepenen

   

Rodolph van Ewick

Rijck Heuck

Hendrick Swarthamel

Rijck Braem

Mathijs Kanis

Johan van den Hoevel

Johan Kelffken

Johannes Mannis

Willem van Mulicum

Hendrick van Steenbergen

   

Raadsvrienden

   

Cornelis vande Wardt

Niclaes van Aelst

Johan Gjisberts

Herman Schull

Oth Valckenburch

Hendrick de Beije

Willem Lesier

Christoffel Biesman

 

 

Burgemeesters, schepenen en raadsvrienden (1700)

Burgemeesters

   

Willem Reijnder

Jacob van Randwijck

Frederick van Heuckelom (stadssecretaris)

Schepenen

   

Justinus de Beijer

Godert vande Wall

Herman Heijsen

Peter Beeckman

Johan Ingenool

Willem Rouckens

Diederick van Eck van Panthaleon

Frans van der Lynden

Johan Vermeer

Pieter Cornelis Beeckman

   

Raadsvrienden

   

Adriaen de Heerdt

Henderick Leijendecker

Johan van Santvoort

Johan van Leeuwen

Christoffel van den Bergh

Willem Verheijden

Arent Anthonis Roukens

Johan Verbolt

 

 

 Leden van het Nijmeegs stadsbestuur (1800)

Voorzitters

   

Adriaan in de Betouw (eerste voorzitter tot 10-11-1800)

Johannes van Veerssen (tweede voorzitter tot 10-11-1800, eerste voorzitter vanaf 10-11-1800)

Johannes Anselmus Schiff (tweede voorzitter vanaf 10-11-1800)

Petrus van Aernsbergen (stadssecretaris)

A.. de Beijer (stadssecretaris)

 

Schepenen

   

Adriaan in de Betouw

Abraham van Elsbroek

Johannes Franciscus Hengst

Johannes Lenaerts

Dominicus Laur. Petr. De la Geneste

Johannes J. van Swanenburg

G.A.F. Weijman

Johan Caspar Muller

 

Bron: Gens Nostra, april/mei 2000, vol. 55 nr. 4/5

 

Burgemeesters voor 1807 (niet volledig)

C.W. Vonck, voor 1754 (later tijdelijk serviesmeester).

Mr. J. van Leeuwen, voor 1766 (later serviesmeester).

Mr. H.W. van Grootenraij, van voor 1773 tot na 1780.

 

Maires (1807-1813)

Jan Engelbert Sanders van Well, ged. Nijmegen 19.7.1739, 1807-1810, maire 1810-1811, overl. Nijmegen 6.4.1814.

Otto baron van Randwijck (R.N.L., C.N.L.), geb. Arnhem, 31.3.1763, maire 1812-1813, burgemeester 1814-1815, overl. Nijmegen 25.9.1833.

 

Burgemeesters en President-burgemeesters (1814-heden)

Otto baron van Randwijck (R.N.L., C.N.L.), geb. Arnhem, 31.3.1763, maire 1812-1813, president-burgemeester 1814-1815, overl. Nijmegen 25.9.1833.

Mr. Arend François van den Steen (R.N.L.), geb. Zaltbommel 4.1.1766, president-burgemeester 1816-1818, 1821, burgemeester 1824-1830, overl. Nijmegen 28.1.1842.

Johannes Wilhelmus Pels, ged. 's-Gravenhage 8.6.1757, president-burgemeester 1819, 1822, overl. Nijmegen 1.4.1831.

Jhr. mr. Dirk Reinhard Johan van Lijnden, geb. 's-Gravenhage 17.2.1779, president-burgemeester 1820, 1823-1824, burgemeester 1830-1837, overl. Nijmegen 11.4.1837.

Mr. François Pierre Bijleveld (R.N.L.), geb. Middelburg 26.1.1797, burgemeester 1837-1874, overl. Nijmegen 13.9.1878.

Mr. Pieter Claude Bijleveld (O.O.N.), geb. Nijmegen 28.8.1828, burgemeester 1875-1898, overl. 22.9.1898.

Franciscus Maria Amandus van Schaeck Mathon (C.O.N.), geb. Hulst 22.7.1853, burgemeester 1898-1929 (ook burgemeester Bergen op Zoom 1892-1898), overl. Nijmegen 21.9.1931.

Joseph Anton Hubert Steinweg (R.N.L.), geb. Rotterdam, 19.3.1876, burgemeester 1929- mei 1942 (ook burgemeester Goirle 1908, Heumen 1910-1920, Stad en Ambt Delden 1920, Roermond 7-4-1927-15-10-1929), overl. Roermond 1.1.1973.

Mr. P.I.J.M. van der Velden, waarnemend gedurende 10 maanden (mei 1942-april 1943).

Marius van Lokhorst, geb. 's-Gravenhage 2.12.1883, burgemeester 1943-1944, overl. 's-Gravenhage 12.3.1971.

Mr. P.I.J.M. van der Velden, 19 sept. 1944 - 15 okt. 1944 (tijdelijk).

Mr. Charles Marie Joseph Hubert Hustinx (R.N.L.), geb. Maastricht 8.12.1902, burgemeester 15 okt 1944-1967 (door Districts-Militaire Commissaris benoemd), overl. Nijmegen 5.6.1982.

Mr. Theodorus Matheus Johanna de Graaf (R.N.L.), geb. Gilze-Rijen 27.11.1912, burgemeester 27 nov. 1967 - 31 nov. 1978 (ook burgemeester Maasdriel 1946-1950, Lisse ...), overl. Nijmegen 15.1.1983.

Franciscus Johannes Hermsen, geb. Warnsveld 10.9.1926, burgemeester 1978-1987 (ook burgemeester Eibergen 1964-1971, Nieuwegein 1971-1978).

Mw. Drs. Catharina Isabella Dales, geb. Arnhem 18-10-1931, burgemeester 1987-1989, overl. Utrecht 10-1-1994.

Mr. Mr. Edumond Marie d'Hondt, geb. Oostburg 17-5-1944, burgemeester 1990-2000 (ook burgemeester Hilvarenbeek 1976-1985, Maarssen 1985-1990).

Mw. Dr. G. ter Horst, burgemeester 2000-2007.

Th. de Graaf, burgemeester 2007-heden.

N.B. de president-burgemeester wordt bijgestaan door een tweede en derde burgemeester. 

 

bronnen: Gens Nostra, Eliëns, Pikkemaat 1988, Plantema, Termeer (zie literatuurlijst) Afstemmen op Afstemmen


 

Nijmegen

top